THE ENGLISH DEPARTMENT IS CELEBRATING ANOTHER SUCCESSFUL SCHOOL YEAR!!

By   /  June 20, 2016  /  No Comments

THE ENGLISH DEPARTMENT IS
CELEBRATING ANOTHER SUCCESSFUL SCHOOL YEAR!!

CONGRATULATIONS TO ALL
OF OUR HARDWORKING CHAMPIONS!

For a complete list of our champions, please continue reading.

 

Rafaella Krasnik 1C
Nicole Soltsov 2A
Alice Dan 3A
Jasmina Shamieva 4A
Alexis Lyublinskiy 4B
Daniella Kohabidze 4B
 

 

Daniel Makogon 5C
Mitchell Zaliznyak 6B
Ilona Lakusta 6B
Rudolph Sedlin 7B
Daniel Shnitkind 8B
Rachel Kodysh 8B
Abigail Isakov 8C
 

 

Adrian Rivkin 1C
David Mirkin 1C
Eva Katsev 1C
Damien Laznik 1B
Isabella Lipelis 1D
Samuel Morgovsky 2A
Amir Al-Soofi 2C

 

Nisan Safronov 2D
Valery Bykhovska 3B
Julia Chernobelsky4C
Luciano Pantano 4A
Ellie Eidelzon 4B
Elliot Zakursky 4C

 

Arianna Kleynburg 4B
Ethan Hayutt 4B
Eveline Lisovenko 5B
Azamat Kutlukov 5B
Julia Ashikhmin 6A
Abigail Tenenbaum 6B
Eli Gersh 6A

 

Svetlana Doronkina 7C
Yana Polonskaya 7C
Matthew Shvorin 7C
Jonathan Soskin 8B
Eva machlis 8A
Anastasia Slivkina 8C
Raphael Morgenshtern 8B

 

Emma Smolitsky 1C
Nicholas Iariov 2A
Sofia Kuptsova 2A
Marta Khersonskaya 2A
Fiona Sirotin 2A
Maria Polovetes 2B
Elijah Raykhman 2C
Kaitlyn Kelmenson 2C

 

Nicole Golyanov 2D
Steven Chervony 2D
Benjamin Shakov 2E
Alexandra Ruinsky 3A
Daniella Ciobatar 4C
Joel Ifraimoff 4B
Sofia Mykytenko 4C
Alexandra Slitinsky 4C

 

Lev Liakhovetskiy 4A
Mitchell Yegorov 4A
Sabrina Shvartsman 4A
Joseph Shvarts 5A
Nikita Safronov 5A
James Trachuk 6C
Steven Polishchuk 6A
Christopher Toussaint6A

 

Alec Shafran 6B
Dina Jolia 6A
Olivia Raykhman 7C
Brian Tylo 7C
Michael Moslemi 8C
Joshua Spektor 8C
Danil Bourtsev 8B

FIRST PLACE WINNERS Alice Dan 3A
Sofia Mykytenko 4C
Daniel Oppenheim 4A
Luciano Pantano 4A
Eveline Lisovenko 5B
Ben Raykhman 6A
Leeza Pantano 7C
Max Blyakherov 8B
Daniel Shnitkind 8B
SECOND PLACE WINNERS Theo Ewart 3B
Elliot Zakursky 4C
Paul Smolensky 5B
Eli Gersh 6A
Rudoplh Sedlin 7B
Felicia Berkovich 8B
Joshua Spektor 8C
THIRD PLACE WINNERS Elizabeth Zigalo 3A
Joshua Shvartsman 3C
Adam Gorzov 4B
Joel Ifraimoff 4B
Azamat Kutlukov 5B
Ellen Zomin 5B
Ilona Lakusta 6B
Alec Shafran 6B
Olivia Raykhman 7C
Abigail Isakov 8C
Rachel Kodysh 8B

FIRST PLACE WINNERS
Nisan Safanov 2D
Sonya Zinder 1C
Rafaella Krasnik 1C
Samuel Linetsky 1C

2016

SECOND PLACE WINNERS
Nicole Soltsov 2A
Alissa Kostanyan 1B

THIRD PLACE WINNERS
Marta Khersonskaya 2A
Fiona Sirotin 2A
Nathan Avdashanko 1E
Ruslan Lymarenko 1C
Arthur Bondar 1A


Leave a Reply


 
RSS